برگزاری مراسم بزرگداشت 9 دی در حوزه

   تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۵    دیدگاه : ۰    نویسنده : حوزه   کد نوشته : 4729   موضوع : آخرین اخبار حوزه, آرشیو عکس طلاب, مراسمات ویژه ی فرهنگی  

به گزارش واحد خبری حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام زاهدان مراسم بزرگداشت 9 دی در سالن همایش این حوزه برگزار شد.

این مراسم با همکاری بسیج طلاب و حضور طلاب اهل سنت برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم جناب حجت الاسلام مؤذنی مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام ضمن خوش آمد گویی مهمانان، بزرگداشت 9 دی را یکی از مهمترین جریانات دانستند و تأکید کردند هر سال باید به کیفیت این مراسم افزوده گردد.

در ادامه مراسم جناب حجت الاسلام والمسلمین باقری مدیریت حوزه علمیه استان ضمن عرض تشکر از میزبانان و میهمانان مراسم به تبیین این روز پرداختند.

ایشان در ابتدا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفتند: بیرون آمدن مردم به خیابان ها بعد از چهل سال گذشتن از انقلاب اسلامی نشانه نیروی بسیار بسیج است و این چیزی کم یاب است در دنیا که این بسیار مهم است.

حجت الاسلام باقری در بخش دیگری از سخنان خود گفتند: در حادثه 9 دی هیچ کس دست اندر کار نبود بلکه بلکه قوه فکر مردم آنها را به خیابان کشید. یکی از پایه های نظام اسلامی باور مردم به اسلام و نظام جمهوری اسلامی است. برخورداری نظام از پایگاههای مردمی که اقشار مختلف در آنها حضور فعال دارند اینها باعث می شود ایران اسلامی دارای قدرتی ممتاز باشد و این ثابت شده است چه دشمنان اعتراف بکنند چه اعتراف نکنند.

ایشان ادامه دادند: نیروهای اصلی فتنه در آن روز روحانی و دانشجو بودند، پس ممکن است روحانی باشید ولی در معرض خطر باشید اگر یاری خدا نباشد و به خدا امید و اتکا نداشته باشیم، چه زشت است نیاز جامعه را یک پیرزن روستایی بفهمد ولی یک روحانی و یک مولوی تحصیل کرده نفهمد. حوزه ای که پیرو مکتب امام صادق است باید انقلابی باشد. اخلاص و بصیرت این دو نکته خیلی مهم است.

 

 

گزارش تصویری

howzeh1001 howzeh1002 howzeh1003 howzeh1004 howzeh1005 howzeh1006 howzeh1007 howzeh1008 howzeh1009 howzeh1010

برچسب ها : ،

دیدگاه های کاربران